Technologia Produkcji Krat

Bezpieczne rozdrabnianie zboża dzięki kratom SP

Jeden z największych producentów mąki pszennej w Polsce południowo-wschodniej, którego tradycje młynarskie sięgają wielu dekad, przenosi swoją działalność z Krakowa do Niepołomic. W Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstał na powierzchni 4 ha zakład produkcyjny Polskich Zakładów Zbożowych. W trakcie budowy jest młyn z budynkiem biurowym i zapleczem technicznym, drogą dojazdową, parkingami oraz infrastrukturą techniczną. Będzie to wybudowany od podstaw kompleks młyński, od przyjęcia zboża do silosów, przez budynek młyński aż po pakowanie gotowego produktu. Oprócz wytwarzania produktów przemiału zbóż, planowane jest tam również prowadzenie działalności w postaci usług z zakresu badań i analiz technicznych.

W pierwszym etapie inwestycji została uruchomiona nowa linia produkcyjna, mogąca przerobić 400 ton zboża na dobę, a także przeniesiona została jedna z linii używanych w Krakowie o wydajności 200 ton na dobę. W sumie zakład będzie mógł produkować około 600 ton wyrobów na dobę. Staco Polska również uczestniczyło w tym dużym projekcie. Zostaliśmy poproszeni o wyprodukowanie i dostawę ponad 1000 m2 krat zgrzewanych typu SP. Staliśmy się odpowiednim partnerem jeśli chodzi o dostawę krat pomostowych na potrzeby całego projektu. Poproszono nas o wyprodukowanie krat typu SP ze względu na ich trwałość, stabilność oraz odporność na obciążenia. Przekonano się, że dzięki skręconym prętom poprzecznym zapewniona będzie doskonała przyczepność na pomostach technicznych w młynie właściwym oraz na silosach, a także w budynku produkcyjno - magazynowym. Kraty zgrzewane Staco znalazły również zastosowanie jako przykrycia kanałów. Ponadto Staco Polska wyprodukowało stopnie na konstrukcję schodów wraz z pomostem do wiaty służącej do przechowywania palet.

Obecna lokalizacja umożliwi Polskim Zakładom Zbożowym dalszy rozwój. W poprzednim miejscu ze względów logistycznych niemożliwa była rozbudowa silosów na mąkę i zboże. Z racji tradycji powiązania firmy z Krakowem, podjęto decyzję o pozostawieniu w nim jednej linii produkcyjnej, której moce przemiałowe wynoszą 300 ton na dobę. Wierzymy, że zamontowane w kompleksie młyńskim solidne kraty Staco będą służyć przy produkcji mąki przez następne dziesięciolecia.

Zastosowane produkty Staco

Kraty zgrzewane typu SP
Stopnie schodów z krat zgrzewanych

Informacje techniczne

Kraty zgrzewane typu SP, wielkość oczka 34x38 mm, płaskownik nośny 40x3 mm, ocynkowane ogniowo.
Kraty zgrzewane typu SP oraz stopnie schodów z krat zgrzewanych, wielkość oczka 34x38 mm, płaskownik nośny 30x2 mm, 30x3 mm, 50x3 mm, ocynkowane ogniowo.

Lokalizacja

Niepołomice, PL

Przeznaczenie

Podesty
Schody

Sektor

Przemysłowy